Informujemy, że w dniu 14 stycznia 2020 roku kończy się wsparcie dla systemu Windows 7.

Dostosowanie wersji oprogramowania jest konieczne, ponieważ wersja Windows 7 traci wsparcie techniczne i dostęp do aktualizacji z witryny Windows Update w tym dostęp do krytycznych aktualizacji bezpieczeństwa systemu pomagających chronić Państwa komputer.

Proces aktualizacji będzie polegał na zmianie systemu na Windows 10 przy jednoczesnym zachowaniu danych znajdujących się na dyskach lokalnych. Dla uniknięcia przypadków nieprzewidzianej utraty danych zaleca się zabezpieczenie wszystkich ważnych zasobów zawartych na dysku komputera lub laptopa. Rekomendowanym i jednocześnie wygodnym sposobem jest skorzystanie z tak zwanego dysku prywatnego PRIVATE (V), do którego dostęp ma każdy użytkownik domeny WILAD (dostęp z panelu Mój Komputer). Możliwe jest też przekopiowanie danych na zewnętrzny dysk przenośny.

Jednocześnie nie ma gwarancji, że oprogramowanie, które jest już zainstalowane na komputerze z systemem Windows 7 będzie kompatybilne z systemem Windows 10. Na podstawie doświadczenia działu możemy zapewnić, że po instalacji Windows 10 nie ma problemu z korzystaniem z oprogramowania, dostępnego za pośrednictwem Centrum Informatyzacji PW m.in.: pakiet Autodesk, oprogramowanie Bentley, Mathcad, Mathematica, Abaqus, Ansys.

W celu przeprowadzenia aktualizacji systemu potrzebny będzie klucz aktywacji produktu systemu Windows.

Można go pobrać logując się do konta Azure dostępnego za pośrednictwem poniższego linku: azure

Logowanie odbywa się poprzez login i hasło utworzone w domenie @pw.edu.pl.

Instrukcja korzystania z platformy Azure znajduje się na serwisie NETWIKI: instrukcja

Ze względu na konieczność ochrony systemów informatycznych i danych pozostałych użytkowników komputery lub laptopy, na których pozostanie system Windows 7 będą sukcesywnie odłączane od sieci LAN Wydziału. Będzie to się wiązało również z utratą dostępu do wewnętrznych zasobów oraz oferowanych przez nas usług informatycznych.

Możliwe będzie jedynie połączenie z internetem poprzez WiFi (bez dostępu do sieci wewnętrznej).

Poniżej przedstawimy platformę on-line platforma, na której można zapisać się na proces aktualizacji realizowany zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Czas wymagany na wykonanie prac związanych z aktualizacją systemu i wykonaniem pozostałych czynności wyniesie około 2 dni w zależności od konfiguracji komputera.

[bookme-pro-form hide=”categories,services,staff_members”]