Dostęp do sieci bezprzewodowej wilwifi-mobile

wpis w: Informacje dla pracowników | 0

Po 16 grudnia 2022 roku w efekcie poważnej awarii zasilania serwerowni sieć WiFi wilwifi-mobile została wyłączona i przyśpieszono prace związane z przełączeniem jej w całości na sieć PW.
Przypominamy, do poprawnego logowania się do sieci WiFi PW należy podać dane takie same jak przy logowaniu do Poczty PW lub MS Teams (w loginie należy podać pełny adres mailowy imie.nazwisko@pw.edu.pl, nazwa sieci to: pw.edu.pl).

Dostęp do sieci bezprzewodowej wilwifi-mobile mogą uzyskać tylko użytkownicy będący pracownikami Wydziału IL.

Podłączenie do sieci:

Aby móc skorzystać z połączenia bezprzewodowego wilwifi-mobile należy:

• wybrać sieć "wilwifi-mobile" (na tym etapie pojawi się monit o podanie loginu oraz hasła);
  • login: należy wpisać swój login wydziałowy (unikalny ciąg znaków przypisany każdemu użytkownikowi Wydziału Inżynierii Lądowej PW)
  • hasło: należy wpisać hasło, które używamy do portalu PELE, logowania do komputera w domenie itp.

Po podaniu właściwych danych urządzenie automatycznie połączy się z siecią wilwifi-mobile.

W niektórych urządzeniach może być potrzebne wybranie opcji akceptacji wszystkich certyfikatów.

Uwaga! Niekiedy trzeba zmienić również ustawienia we właściwościach karty sieciowej, ograniczając ją do pracy w co najwyżej standardzie 802.11n
Niektóre karty w laptopach okazują się nie w pełni kompatybilne z nowszym standardem 802.11ac