Zmiana hasła do usług IT na Wydziale Inżynierii Lądowej

Chcąc, aby komputer był naprawdę bezpieczny powinniśmy co jakiś czas zmieniać hasło dostępu do systemu oraz innych aplikacji używanych n naszym Wydziale, gdyż zawsze istnieje ryzyko, iż niepowołana osoba odgadnie wspomniane hasło i uzyska dostęp do naszych danych.

Od nowego roku akademickiego na Wydziale Inżynierii Lądowej funkcjonują dwa typy haseł dla studentów:

Hasło dostępu do poczty w domenie @il.pw.edu.pl Taką pocztę posiadają wszyscy pracownicy Wydziału oraz studenci wyłączając studentów od roku akademickiego 2019/2020r. (Od tego roku nowi studenci będą używać poczty wyłącznie w domenie @pw.edu.pl, która jest obsługiwana przez Centrum Informatyzacji)

Ważna informacja odnośnie używania poczty studenckiej: https://netwiki.il.pw.edu.pl/informacja-dla-studentow/uzywanie-kont-pocztowych-od-1-czerwca-2018/

Hasło do tej usługi można zmienić pod adresem: haslo.il.pw.edu.pl (strona dostępna wyłącznie z komputerów podłączonych do Wydziałowej sieci komputerowej)

Należy uzupełnić wszystkie pola, następnie nacisnąć Wyślij. Jeżeli dane loginu oraz starego hasła są wpisane poprawnie, zmiana hasła dokona się natychmiastowo. W przypadku kiedy nie pamiętamy swojego loginu lub starego hasła należy stawić się osobiście w pokoju 19B gmachu Wydziału Inżynierii Lądowej w celu uzyskania takowych danych.

Hasło do domeny WILAD zmienić można samodzielnie na komputerach na salach lub w bibliotece wydziałowej, a także w przypadku komputera służbowego, skonfigurowanego i podłączonego do stacjonarnej sieci (na wydziale!). System wymusza zmianę tego hasła co 6 miesięcy.

Zmiany hasła możemy dokonać (po ówczesnym zalogowaniu się) poprzez naciśnięcie jednocześnie trzech przycisków na klawiaturze CTRL + ALT + DELETE

Wywołamy w systemie następujące okno:

Z listy wybieramy pozycję Zmień hasło, wtedy uzyskamy możliwość zmiany hasła jak w oknie poniżej:

Należy uzupełnić wszystkie pola i zatwierdzić zmianę. Pierwsze pole od góry z nazwą domeny oraz loginem będzie uzupełnione automatycznie loginem danego użytkownika, który jest aktualnie zalogowany na komputerze z którego dokonujemy zmiany.

W przypadku problemów z zalogowaniem:

Prosimy wysłać zgłoszenie na infopomoc@il.pw.edu.pl zgodnie z informacją na: https://netwiki.il.pw.edu.pl/informacja-dla-studentow/zgubione-haslo/

Pozostałe usługi realizowane przez uczelnię:

Na Wydziale Inżynierii Lądowej studenci mają też dostęp do usług obsługiwanych przez Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej, między innymi poczta w domenie @pw.edu.pl oraz inne. Zapraszamy na stronę Centralne Usługi IT dostępne na naszym Wydziale za pośrednictwem Centrum Informatyzacji PW aby dowiedzieć się więcej szczegółów.